İSEV Okullara Kütüphaneler Kuruyor!

0
1756

 

Toplumun, başta çocuklar ve gençler olmak üzere, bütün fertlerinin bedensel ve ruhsal gelişimlerini artırmak için spor yapmalarını sağlamak amacıyla sportif faaliyetleri desteklemek; çocuk haklarını, fırsat eşitliğini ve refahlarını sağlamaya yönelik çalışmalarda bulunmakla birlikte eğitimde geri kalmış çocukların adil ve eşit kalitede eğitim olanaklarından yararlanmasını sağlamak amacıyla 2017 senesinde Gökhan İnler öncülüğünde kurulmuş olan vakfımız sosyal ve destek projeler kapsamında faaliyetlerini yürütmektedir.

2017 senesinden bu yana eğitim ve sporun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine hizmet etmek, daha yüksek verimli ve etkin düzeyde eğitim ve spor hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak amacıyla birçok faaliyetler sürdürmekte olan vakfımız aynı zamanda desteklediği projeler kapsamında spora yatkın, kabiliyetli ancak maddi veya fiziki imkanlardan yoksun çocuklara eğitim-öğrenimlerini ve spor faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için olanaklar sağlamak; özel yetenekli ve engelli çocukların eğitim, spor ve sosyo-kültürel haklarının yüksek ölçüde teminini sağlanmakla birlikte yurt içinde ve dışında öğrenim, ihtisas ve staj yapan gençlere, uluslararası veya ulusal düzeyde ilim, sanat, spor ve benzeri alanlarda üstün başarı kazanan kişilere burs, ödül ve kredi gibi parasal ve ayni yardımlarda bulunmaktadır.

Vakfımızın faaliyetleri arasında seminerler ve bilimsel toplantılar tertiplemek, eğitim-öğretim-spor ve hayvan hakları ile ilgilenen yerli ve yabancı kuruluşlarla işbirliği yapmak, her türlü proje, program ve çalışmayı gerçekleştirmek ile bilikte gençlik, spor ve hayvan hakları kulüpleri kurmak, kurulmuş toplum kuruluşlarına yardım etmektir. Son olarak özellikle Köy okulları başta üzere eğitim öğretimin şehir merkezinden uzakta olduğu ve daha zor şartlar altında eğitimine devam eden okullarımız için okul kitaplığı projelerimizle ilgili faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Bugüne kadar toplamda yaptırdığımız 25 Okul Kitaplığı projemizle birlikte bunların yanına ek olarak özellikle eğitim şartlarının daha zor olduğu köy okullarımızda spor malzemeleri desteklerimizle birlikte çocuklarımızın her zaman yanındayız. Hedefimiz ülkemizde binlerce okul Kitaplığı oluşturmak ve on binlerce çocuğumuzun kalplerine dokunabilmek. Bu süreçte bizlere destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimizle…

We Sitesi: www.isev.org.tr
Sosyal Medya Hesapları
İnstagram-Facebook-Twitter : @isevorgtr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı yazınız