SÜPER BEYİN YENİ SAYI ÇIKTI!

0
6869
e-Kitabı İndirmek İçin [ Üye Girişi Yaptıysanız TIKLA ] [ Değilseniz  Üye Olmak İçin TIKLA ] [ Yardım Almak İçin TIKLA ]
*
*

Muhteşem Bir Dünya: Beynimiz


Dahice düşünmek ne demektir? Dahice düşünmek, beynin çalışma hızında düşünebilmektir. Gerçekten böyle düşünüyor muyuz? Birçok insan bu hızda düşünemediği veya konuşmadığı için sıkılır, dikkati başka bir nesneye yönelir.

Konuşurken 100-150 kelime aralığında konuşuruz. Ama düşünce hızı 700-800 kelimedir. Bilinçaltı düzeyde ise binlerce kat daha çoktur sevgili dostlar. Dergimizin satırlarında beyin hızında düşünen, konuşan ve hayal eden bir insan olmanın püf noktaları her zaman olacak.

Süper Beyin dergisini 1 yıldan beri düzenli olarak takip eden okuyucularımız kendilerindeki değişikliği -bilgilerini uygulamaya dökme şartıyla- gördüler, hissettiler ve yaşadılar. Bu konuda birçok mail ve telefon almaktayız. Bu bizim için çok değerli. Ülkemiz insanına dünya hızında ve paralelindeki bu bilgileri sunmak inanılmaz keyifli ve onur verici.

Beyin potansiyeliniz hakkında hiç düşündünüz mü? 7 ton ağırlığında, dünyanın en hızlı ve büyük bilgisayarı olan Crey bilgisayarı, 1350 gr ağırlığındaki mucize organımız beynimizden yüz binlerce kat daha yavaş ve hantal. “Vaay be!” dediğinizi duyuyorum:) Daha bitmedi. Dr. Walter Grey yıllarca beyin üzerinde araştırmalarda bulunmuş bir bilim adamı. En sonunda aklına şöyle bir soru gelmiş: “Beynin işlevini görecek bir makine yapılsaydı ne kadar paraya ihtiyaç olurdu?” Merak bu. Ama bir kıyas yapmak için doğru ve isabetli bir soru. Yoğun araştırmaları sonucunda Dr. Grey bu miktarın 300 trilyon dolar olduğunu ve böyle bir makinenin çalışabilmesi için de 1 trilyon watt’lık elektrik enerjisine ihtiyaç olduğunu tespit etti. Yine beynin bazı hücrelerini yenilediği keşfi ile Parkinson, Alzheimer gibi hastalıklar için çok büyük umutlar doğdu. Yani ezberler bozuluyor, dogmalar değerini kaybediyor.

Süper Beyin ekibi, siz değerli okuyucularına en son yapılmış araştırma sonuçlarını ulaştırmak için gece-gündüz çalışıyor. Alanında uzman kişilerin makaleleriyle de size farklı bir pencere sunuyor aynı zamanda. Size düşen ise aşkla, inançla, tutkuyla öğrenmeye devam etmek, okumak, uygulamak ve gelişmek. Bunun yanında yakında birçok seminer ve kurslar da düzenleyerek sizleri birebir eğitim atmosferine davet edeceğiz. Bilgileri zihninize ilmek ilmek dokuyarak 4-5 kat daha verimli ve hızlı olmanız işten bile değil. Dahice düşünmek için yarını beklemeyin.

Süper Beyinli günler diliyorum!

 

Süper Beyin ile birlikte bir çok e-kitaba ücretsiz sahip olabileceksiniz.

Yapmanız gereken tek şey siteye üye olmak ve kitabı indirmek.

 

Abonelik için: 0212 445 00 45 – www.kitaplife.com

 

Cemal Kondu Editör

2013

 

SATIN ALMAK İÇİN www.kitaplife.com

*

*

Süper Beyin yazıları okumak için TIKLAYINIZ!

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı yazınız