Evrensel Deha ile Aşk Formülü

0
70

Birlikteliklerin başlangıcı bilinçaltımıza yüklediğimiz ‘’beğeni odağının oltasına takılan güzellik’’ ile gerçekleşiyor. İlk etapta güzel bir bakışma veya etkileyici bir tesadüf… İlk bakışta tutkunun kalbimizi çarpması… Ulaşmak için yaptığımız çabaların tadı… Evet, aşk! Yakıyor belki de yürekleri, değil mi? “Kesinlikle” diye içinizden geçtiğini hissediyor gibiyim. Neyse, konumuz bu değil. Konumuz, geleceğinizi farkındalık sahibi olarak kurup mutluluğunuzu sürekli kılmak. Birlikte olacağınız kişi ile oturun ve alın elinize kâğıdı ve kalemi.  Sevdiklerinizden, nefret ettiklerinizden, hoşlandıklarınızdan, beğenilerinizden… Sevdiğiniz kişilik türlerinden, hoşlandığınız film ve tiyatrolardan… Katıldığınız ve katılmak istediğiniz organizasyon, eğitim ve etkinliklerden bahsedin ve tabi ki bunları özenle not edin. Diyeceksiniz ki “Âşıksam bunların ne önemi var ki?” Hayır efendim, meydan okuyorum. Okey, âşık olmak süper bir duygu. İçsel süreçte getirdikleri yanında sağladığı gelecek huzuru daha süper bir duygu. Ama aşkın devamlılığının sağlanması, en az kazandırdığı duygular kadar önemli.

Ortak Nöron Bağlantıları Oluşturun!

Eee, şimdi ne yapalım? Sevgilimle birçok farklı nokta söz konusu… Evet, şimdi soru geliyor. Birlikteliğinizin devamını ve devamında bomba gibi bir huzurun sizinle olmasını istiyor musunuz? “Evet” dediğinizi varsayıyorum. Sevgilinizle birlikteliğinizin huzurla devamı için ilk etapta karşılıklı fedakârlık varsayılabilecek bir adım atacaksınız. Farklı noktaları tespit ettikten sonra, ortaklığı sağlamak adına birbirinizin sevdiği kitaplar, filmler, eğitimler, karakter tipleri konusunda bilgi edinecek, kendinizi geliştireceksiniz. Böylece her iki tarafın da beynindeki nöron ağı büyük bir hızla birbirine yaklaşacak. Birbirinize yeniden ve yeniden âşık olacaksınız. İlginizi çekmediğini düşündüğünüz ama sevdiğiniz kişi için ilgileneceğiniz konular, sevgilinizle/eşinizle aranızdaki oluşmuş tüm buzdağlarını eritecek.

Seviyorsunuz ama açılamıyorsunuz. Bu noktada o kişinin hobileri ve işi ile ilgili araştırmalar yapıp sevdiği kitaplar, filmler ve organizasyonlarla ilgilenmeniz, sizi hem duygusal hem de beyninizdeki ortak nöron bağlantıları açısından o kişiye yaklaştıracaktır. 

Lütfen yazılarımı okumakla almayın, yaşantınıza katın. Benim yazdığımı düşünmeyin, bu yazıyı siz yazdınız. Her şey yüklediğiniz anlamdan ibaret. Yaşama yüklediğiniz anlamı keşfedin!

İbrahim Sümer

 

www.gencgelisim.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı yazınız